Albania to kraj o silnym charakterze. Kraj niesamowitych ludzi i niesamowitej przyrody,kraj o smaku i zapachu tak intensywnym, że nie da się go pomylić z żadnym innym. Albania  to kraina pozytywnej energii i przyjaznego uśmiechu, pełna zaskoczeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz niespodziewanych odkryć.

Jednak Albania to nie jest kraj łatwy… Nie każdemu podróżnikowi się spodoba… Wymaga swoistego rodzaju czułości i wyrozumiałości. Głównym jej  atutem są  mieszkańcy, ich otwartość i uśmiech spotykany na każdym kroku. Zbłąkanego podróżnika z pewnością zachwyci również niepowtarzalne piękno przyrody. Zabytki oraz atrakcje turystyczne w ogólnie przyjętym tego słowa znaczeniu są  raczej nieliczne i najczęściej dobrze ukryte. Z tego właśnie powodu Albanii nie należy zwiedzać z przewodnikiem w ręce. Należy ją poznawać i przeżywać na swój własny sposób…

O projekcie Tamitu

Tamitu to sposób na poznawanie Świata, sposób na podróżowanie, a w pewnym sensie i sposób patrzenia na taczający nas Świat – swoista filozofia. Filozofia opierająca się na prostych zasadach: bliskości natury, braku sztywnych planów oraz docenieniu najprostszych przyjemności. Wydaje mi się, że patrząc przez ten pryzmat na nowe miejsca, które odwiedzam jestem w stanie lepiej je poznać. I zrozumieć.

Odwiedzając nowe rejony staram się nie tyle poznać je z naukowego punktu widzenia (historia, kultura, geografia), co  poczuć atmosferę, zagłębić się jak najbardziej w „klimat” danego miejsca, przesiąknąć nim. To co próbuję przekazać swoimi zdjęciami to właśnie ta atmosfera. Atmosfera specyficzna dla każdego miejsca które odwiedzam, ale tez atmosfera każdej poszczególnej podroży. Zależy ona od wielu czynników, np.: pory roku, towarzystwa, środków transportu, sposobu żywienia. Nie zapominajmy o tym i starajmy się z każdej podróży wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych przeżyć, niezależnie od destynacji. Albania natomiast jest z pewnością doskonałym miejscem do rozpoczęcia takiej przygody.

Link do funpage projektu:  https://www.facebook.com/pages/The-Tamitu-Wanderer/159204847487841?ref_type=bookmark