Białe domki z niebieskimi dachami, lazurowe morze, strome wulkaniczne klify, czarno-czerwone plaże oraz ujmujący zachód słońca – z tym właśnie najczęściej kojarzona jest najbardziej bajeczna wyspa Cyklad – Santorini. Wyspa jest czynnym kraterem wulkanu, który wybuchł około 1500 lat p.n.e.. Jedna z hipotez głosi, że wyspa to mityczna zatopiona Atlantyda.

Głównymi miastami na niej są Fira (stolica Santorini) oraz Ia. Pozostałe miejscowości popularne wśród turystów to Akrotiri, Kamari, Perissa, Pirgos i Monolithos. Santorini stwarza idealne warunki dla pasjonatów sportów wodnych. Można tutaj uprawiać windsurfing, surfing, kite surfing, parachuting oraz żeglarstwo. Kąpiel w morzu może być utrudniona poprzez liczne głazy i kamienie znajdujące się blisko wybrzeża. Jednak kłopoty te rekompensują niezwykłe krajobrazy i przepiękne widoki, o których później trudno zapomnieć.

shutterstock_89700343

Santorini w blasku zachodzącego słońca

Wymarzonym miejscem dla tych, którzy pragną plażować w ciszy i spokoju, jest plaża Monolithos znajdująca się na północ od Kamari. Warto zwrócić również uwagę na malowniczo położoną plażę Perissa na wschodnim wybrzeżu. Bardzo często jest wybierana przez turystów ze względu na spokój i łatwy dojazd. Pozostałe, ale nie mniej piękne, to plaże Oia, Perivolos – Agios Georgios, Vilhada. Na Santorini organizowane są rejsy na pobliskie wyspy oraz rejsy łodzią podwodną, podczas których główną jest poznanie podwodnego świata i obserwacja podwodnego wulkanu.

Santorini przyciąga zarówno plażowiczów jak i fanów aktywnego wypoczynku. Jednych i drugich wyspa zachwyca niesamowitymi pejzażami znanymi z plakatów i widokówek. W ostatnich latach Santorini stała się popularnym celem turystyki ślubnej. Pary z całego świata pragną zawrzeć tutaj związek małżeński w niecodziennej, bajkowej scenerii.