Sezon turystyczny się skończył, wiele połączeń lotniczych zostało zamkniętych, inne podrożały. Korki się zmniejszyły, nie ma już upałów… Dlatego właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby wybrać się do Bułgarii samochodem!

Jeśli wybierzemy dojazd własny, może się okazać że zaoszczędzimy dość dużo pieniędzy, które będziemy mogli wykorzystać podczas pobytu w Bułgarii! Jaką trasę wybrać aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu i pieniędzy?

Polska – Słowacja – Węgry – Rumunia – Bułgaria

Sporo osób, które wybierają się do Bułgarii preferuje podróż samochodem. Odległość jaką należy pokonać do miejscowości Ruse wynosi około 1600 km (z Krakowa – 1400 km, z Gdańska – 2000 km). Nieprzerwane podróżowanie ze stolicy Polski do Ruse zajęłoby około 24 godzin. Nie jest to mało, ale dobre rozplanowanie przejazdu może nam dodatkowo urozmaicić wyjazd.

Kopriwsztica

jedna z bułgarskich miejscowości

Proponowana droga przez Słowację, Węgry i Rumunię jest najczęściej wybierana przez turystów. Zaczynając podróż z Warszawy, kierujemy się na Radom, a następnie drogą krajową NR 9 aż do przejścia granicznego ze Słowacją, w Barwinku. Później kontynuujemy jazdę trasą E371 na Prešov i na Košice. Gdy dotrzemy na Węgry, kierujemy się na Miskolc, dalej na Debrecen. Kiedy znajdziemy się  już do Rumunii, możemy obrać kierunek na stolicę tego państwa – Bukareszt, koło którego nie można przejechać obojętnie. Te piękne, malownicze miasto może stać się miejscem do przemiłej wędrówki i zwiedzania. Wyjeżdżając z Bukaresztu kierujemy się na południe, na miasto Giurgiu. Po niespełna kilku godzinach znajdziemy się w pierwszej bułgarskiej miejscowości – Ruse .

Podróż do Bułgarii może wydawać się długa i żmudna, warto jest więc odpowiednio rozplanować postoje. Głodni przygód i wiedzy, skorzystajmy z noclegu na Węgrzech lub w Rumunii. W ten sposób możemy zwiedzić kilka ciekawych miast oraz zabytków. Mimo bariery językowej nie bójmy się ryzykować, w końcu chcemy by wycieczka była ciekawa i udana!

Zaletą podróży samochodem, kompensującą niewygody na trasie  z pewnością będzie pełna swoboda w zwiedzaniu Bułgarii. Dzięki temu bez problemu możemy pozwiedzać wiele przepięknych terenów i miejscowości. Należy jednak pamiętać, aby dobrze przygotować się do tej  podróży. Nie zapomnijmy o obowiązkowych winietach na autostradach w Słowacji, na Węgrzech i Rumunii. Ich eny wahają się od 6euro( na tydzień) do 34 euro( na rok) dla pojazdów osobowych. Istnieją opcje 10dniowe, w cenie 10 euro. Możemy je zakupić w wielu miejscach, takich jak poczta, stacje benzynowe czy supermarkety.

Szerokiej drogi!