Grecka wyspa Mykonos, należąca do archipelagu Cyklad, bardzo często określana jest jako party island – miejsce wakacyjnej rozrywki i zabawy. Wyspa zamieszkiwana jest przez kilkanaście tysięcy mieszkańców, z czego większość z nich utrzymuje się z pracy w branży turystycznej. Na wyspę najlepiej przyjechać w okresie od kwietnia do listopada, jednak słońce świeci tutaj co najmniej przez 300 dni w roku.

Białe domki, szafirowe morze, przepiękne wiatraki – to cechy charakterystyczny Mykonos. Pomimo, że powierzchnia wyspy to zaledwie 85 km² rokrocznie przyjeżdżają tutaj tysiące turystów. Mykonos jest szczególnie popularna wśród bogaczy i ludzi sławnych, którzy znajdą tutaj ekskluzywne hotele i apartamentowce. Wyspa cieszy się olbrzymim powodzeniem głównie ze względu na przepiękne, piaszczyste plaże. Do tych najpopularniejszych wśród turystów można zaliczyć Ornos, Super Paradise, Paradise, Elia, Agios Stefanos, Psarou, Kalafatis, Platys Yialos.

shutterstock_93727153[1]

Wiatraki to cecha charakterystyczna wyspy

Na tej wyspie nie można się nudzić. Znajdziemy tu liczne dyskoteki, kawiarenki, przyjemne restauracje, w których serwowane są typowo greckie specjały. Mykonos jest również idealnym miejscem do uprawiania letnich sportów. Są tutaj wspaniałe miejsca do nurkowania, liczne wypożyczalnie sprzętu oraz popularne centrum nurkowe w miasteczku Kalafatis.

Amatorzy zwiedzania powinni wybrać się koniecznie do stolicy wyspy – Mykonos, w której znajdują się zabytkowe domki, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Folkloru czy też Muzeum Marynistyczne. Charakterystyczne dla całej wyspy są zabytkowe, XVI-wieczne wiatraki, które są widoczne praktycznie na każdym kroku. Wyjątkowość wyspy oraz bajeczne wzgórza połączone z piaszczystymi plażami i lazurowym morzem przemawiają za wakacjami na Mykonos.